Runda jesienna - podsumowanie seniorów
24.11.2017; 21:26; Leon skomentuj | komentarze ()
Obrazek
Podsumowanie rundy jesiennej seniorów.

Po rundzie jesiennej Pokój zajmuje 10 miejsce z 13 punktami i trzeba szczerze powiedzieć, że liczyliśmy na więcej i przede wszystkim powinniśmy osiągnąć dużo więcej. Straty punktów w kilku spotkaniach wołają o pomstę do nieba.

Strzelcy: 9 - Damian Michna, 5 - Arkadiusz Serwatka, 4 - Michał Janik, 2 - Paweł Borosz, Mateusz Cichoń, 1 - Marcin Cieślik, Szymon Cichoń, Denis Pach, Grzegorz Szydło, Jacek Wójcik

Nie potrafiliśmy wykorzystać atutu własnego boiska, gdyż lepiej prezentowaliśmy się w meczach wyjazdowych. U siebie jednak zagraliśmy najlepszy mecz w tej rundzie, gdy zremisowaliśmy z bezbłędnym do tego spotkania z liderem z Kalet, który wcześniej wygrał 12 spotkań z rzędu. Nie pozwoliliśmy graczom Unii na zbyt wiele, a do tego byliśmy bliscy zwycięstwa. Najgorszy na własnym terenie był premierowy pojedynek z Liswartą Lisów przegrany aż 0-6.

U siebie: 2 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki, bramki: 14-18

W meczach wyjazdowych boli mecz w Herbach, gdzie zamiast spokojnie wygrać różnicą kilku bramek, przegrywamy po centro strzale w 89 minucie. Inne pojedynki jak w Jeziorze i Przystajni również powinny być rozstrzygnięte na naszą korzyść. Najwyżej przegraliśmy w Glinicy 0-3, choć do przerwy wynik tam brzmiał 0-0. Najlepszy mecz wyjazdowy to wygrana 5-0 w Pawonkowie.

Na wyjazdach: 2 zwycięstwa, 4 porażki, bramki: 13-11

Swoje bramki strzelił Damian Michna, choć oczywiście mógł ich mieć kilka więcej. Arek Serwatka ustrzelił "piątkę", jednak był najlepszym asystentem w naszej drużynie. Młody Michał Janik zdobył 4 bramki i gdyby był bardziej doświadczony to powinien mieć tych bramek dwa razy więcej.

Najwięcej żółtych kartek: Mateusz Cichoń - 7

Na pewno największe rezerwy tkwią w defensywie, gdzie słabe mecze przekładały się z naprawdę dobrymi występami. W kilku spotkaniach klasa sam dla siebie był nasz bramkarz Łukasz Ligendza, który jednak też nie ustrzegł się błędów. Ale taka już pozycja bramkarza.
Mamy młodą drużynę, która cały czas się uczy i mamy nadzieję, że dobrze przygotuje się do rundy wiosennej.